Projektai

Kardokų bendruomenės žemė, namai ir veikla

Bendruomenė siekia  pasistatyti bendrus namus, kurie taps vieta susitikimams, mokysis bendruomenės vaikai, vyks bendruomenės šventės, koncertai. Namuose ir aplink žemėje įsikurs amatų kiemeliai ir bendruomenė per mokymus sukurs savo nariams pajamų šaltinį. Bus patalpos bendruomenės žmonių ūkinei veiklai, kuriai reikalingos didesnės patalpos. Taip pat numatomos  dirbtuvėlės, kuriose bendruomenės nariai galės atlikti sudėtingesnius medžio apdirbimo darbus. Mokymams bus kviečiamos  vaikų grupės ir  vykdomi suaugusiųjų seminarai. Taip pat galėsime priimti svečius, nes viename iš  namų įrengsime kambarėlius nakvynei. Galima bus pasiūlyti žmonėms ramų poilsį, amatų mokymus, apžvalgines – gamtines keliones po apylinkes. Iškasime didelį tvenkinį 20-30 a ir pastatysime pirtelę. Bendruomenės nariai galės naudotis pirtimi . Taip galėsime pasiūlyti ir pirties procedurų ir svečiams, kuriems reikia tikro poilsio. Pasodinsime sodą, kuriame mūsų vaikai pažins pasaulį, gamtą, augalus, kur vyks mokymai ir kita veikla.

Bendruomenės namai tai apie 200 m2 pastatų grupė: 2vnt.  6 m spindulio  ir 2 vnt 10 m spindulio. Vienas pastatas pritaikytas nakvynei , kiti  renginiams ir dirbtuvėlėms. Taip pat bus įrengti san. mazgai, sandėliukas. Pastatai sujungti dengtomis terasomis. Tarp namų formuojamas vidinis kiemas, kurio centre obelis ir gal baseiniukas su auksinėmis žuvelėmis.

Namai apvalūs  šiaudiniai, mažesnieji be karkaso, didesnieji – su kolonomis. Stogai gali būti įvairūs (žemės, nendrių).  Pamatai betoninė plokštė. Statybos  bus vykdomos etapais. 2015 metais pirmas mažasis namukas ir kito pamatai. Pradžia birželio mėn.

  1. Aikštelės paruošimas, komunikacijų pirminis įvedimas, pamatai. Reikalingos medžiagos : betonas, žvyras, mediena,  skarda, vamzdžiai. Darbai: kasimas, formų darymas, betonavimas. Taip pat papildomai bus iškastas tvenkinukas 1-1,5 a viduryje žemės (samdomi darbai).Bendruomenės_žemė-projektui
  2. Medinio karkaso statymas, perdanga, stogas. Stogo uždengimas (laikina ar nuolatine danga) (seminaras – talka).
  3. Šiaudų kitkų dėjimas ir pradiniai tinkavimai (seminaras – talka).
  4. Langai ir durys, tinkavimo darbai, vidinės pertvaros, sanmazgai (seminaras – talka)
  5. Vidaus apdailos darbai, dekoravimas, dažymas, grindų sudėjimas (seminaras – talka).
  6. Įkurtuvių šventė – dalyvavimas būtinas.

Reikalingi dokumentų darbai: sklypo geodeziniai matavimai ir sklypo pertvarkymas – kuo skubiau užsakyti. Išsiaiškinti bendruomenės žemės statuso galimybes. Projektavimas ir statybų leidimas.

Finansavimas: medžiagų pirkimas per projektus ir iš vietinių resursų, rėmėjų, o darbus savo jėgomis ir per seminarus. Todėl tikslinga pradėti ruošti projektus:

– Bendruomenės žemės sutvarkymas (galima iškasti tvenkinį ir paruošti statybos aikštelę, mašinų stovėjimo aikštelė, takeliai). Tuo pačiu Kardokų centrinės sankryžos erdvės sutvarkymas – laipteliai, takelis, pavėsinė…

– Seminarai mokymai bendruomenės nariams ir kitiems apie šiaudinių namų statybą: 3 etapai+meniniai mokymai(medžio puošyba, sienų dekoravimas viduje ir išorėje) ir pan.

– Pirties statyba-kaip mokymas arba kaip vietinio verslo vystymas.

– Sodo sodinimas: pasodinti  obelų, kriaušių, vyšnių, slyvų sodus. Medžius sodinti apskritimais, kad kiekviename rate būtų vienos rūšies medžiai. Suformuoti bendrą vaizdą. Reikia paruošti sodinukus iš sėklų, taip pat paskelbti ir atsiras kas dovanoja sodinukus. Galima dalį ir nusipirkti. Aš turiu abrikosų. Reikia pasiruošti kuolus tvirtinimui ir uždengimą žiemai. Vasarą reikės apšienauti.

Leave a Comment